ترک کردن توافق اقتصادی اوپک تولیدکنندگان نفت

ترک کردن: توافق اقتصادی اوپک تولیدکنندگان نفت کاهش تولید نفت

گت بلاگز اخبار حوادث او یک هفته در کما بود ، پریا دختر پنج ساله ساوه‌ای در اثر کودک آزاری صبحگاه امروز فوت کرد

به گفته مدیر اورژانس اجتماعی، 10 صبحگاه امروز پریا دختر پنج ساله‌ ساوه‌ای که هفتم مرداد ماه بعد از کودک آزاری به کما رفته بود، فوت شد.

پریا دختر پنج ساله ساوه ای در اثر کودک آزاری صبحگاه امروز فوت کرد/ او یک هفته در کما بود

عبارات مهم : کودک آزاری

به گفته مدیر اورژانس اجتماعی، 10 صبحگاه امروز پریا دختر پنج ساله ساوه ای که هفتم مرداد ماه بعد از کودک آزاری به کما رفته بود، فوت شد.

ایسنا نوشت:حسین اسدبیگی ضمن اعلام فوت کودک پنج ساله ای که چند روز پیش بر اثر کودک آزاری به کما رفته بود، گفت: صبح هفتم مرداد ماه از بیمارستان مدرس شهرستان ساوه با اورژانس اجتماعی (123) تماس گرفته شد و گزارش دادند که دختر پنج ساله ای مشکوک به ضربه مغزی به بیمارستان آورده شده است هست. بعد از اعزام نیروها به بیمارستان مشخص شد کودک به کما رفته و احتمال وجود کودک آزاری جنسی نیز مطرح شد.

وی ادامه داد: هنوز پزشکی قانونی نظر قطعی خود را در خصوص تایید کودک آزاری جنسی این کودک اعلام نکرده است و متاسفانه هیچ گونه اطلاعات دیگری در خصوص پرونده این دختر در دست نیست.

او یک هفته در کما بود ، پریا دختر پنج ساله ساوه‌ای در اثر کودک آزاری صبحگاه امروز فوت کرد

رئیس اورژانس اجتماعی در ادامه گفت: طی سال 95 اورژانس اجتماعی 2765 مورد مداخله حضوری در مراکز مداخله در بحران داشته و این در حالیست که 13 هزار و 769 مورد تماس تلفنی با اورژانس اجتماعی (123) طی سال گذشته برقرار شده است و 10 هزار و 385 مورد خدمات سیار نیز به افراد ارائه شده است است.

اسدبیگی در ادامه با تاکید بر آنکه نمی خواهیم با اعلام خبرهای منفی جو جامعه را ملتهب کنیم، گفت: متاسفانه اخیرا موارد متعددی از آزار جنسی کودکان، کودک ربایی و یا قتل کودکان در اینترنت منتشر می شود که غمگینی و ناامنی را در جامعه ایجاد می کند.

به گفته مدیر اورژانس اجتماعی، 10 صبحگاه امروز پریا دختر پنج ساله‌ ساوه‌ای که هفتم مرداد ماه بعد از کودک آزاری به کما رفته بود، فوت شد.

وی گفت: هر چند که اینگونه موارد در گذشته و دهه های اخیر نیز وجود داشته ولی در حال حاضر به علت گسترش اینترنت و ارتباطات رسانه ای رسمی و غیر رسمی این گونه خبرها به سرعت دست به دست می شوند و مردم از شرح آنها با خبر شده است و در این میان گاهی اطلاعات غلط نیز به مردم داده می شود.

رئیس اورژانس اجتماعی تاکید کرد: توسعه خبرهای منفی باعث پایین آمدن بهداشت روانی و اجتماعی مردم می شود و این در حالیست که زیاد کردن انتشار و دست به دست شدن چنین اخباری در جامعه باعث دامن زدن به دیگر آسیب های اجتماعی از جمله خودکشی می شود. لیکن یکی از علل زیاد کردن خودکشی در جامعه احساس ناامیدی و ناامنی در جامعه است.

وی ادامه داد: پیشنهاد می کنیم همانطور که حوادث منفی، دردناک و غم انگیز به سرعت در جامعه پخش می شود فضاهای مثبت و امیدبخش و همچنین نشاط آور نیز در جامعه توسعه یابد لیکن موارد کودک آزاری، همسرآزاری و … به موقع به وسیله دستگاه های مسئول پیگیری می شود ولی در حال حاضر ایجاد روحیه امیدبخش و نشاط آور در جامعه ما متولی خاصی ندارد و کمتر به آن توجه می شود.

او یک هفته در کما بود ، پریا دختر پنج ساله ساوه‌ای در اثر کودک آزاری صبحگاه امروز فوت کرد

رئیس اورژانس اجتماعی ادامه داد: متاسفانه دیواری کوتاه تر از دیوار معتادان در جامعه پیدا نمی کنیم و بسیاری از جرایم و آسیب های اجتماعی را به مصرف کنندگان مواد نسبت می دهیم در حالیکه این جرایم معمولا به وسیله افرادی که دچار اختلال شخصیتی ضد اجتماعی و یا در نوجوانان اختلال سلوک هستند رخ می دهد و ممکن است که این افراد در کنار رفتارهای ضد اجتماعی خود اقدام به مصرف مواد مخدر یا مشروبات الکلی نیز کنند.

اسدبیگی ادامه داد: نمی توانیم جرایم و آسیب های اجتماعی را به طور صرف به معتادان نسبت دهیم اگرچه این احتمال وجود دارد که درصدی از مصرف کنندگان شیشه و مت آمفتامین ها دچار هذیان و پرخاشگری شوند و در نتیجه به جرم و جنایت نیز اقدام کنند ولی با این حال نمی توان معتادان را سرچشمه جرایم و آسیب های اجتماعی در نظر گرفت.

به گفته مدیر اورژانس اجتماعی، 10 صبحگاه امروز پریا دختر پنج ساله‌ ساوه‌ای که هفتم مرداد ماه بعد از کودک آزاری به کما رفته بود، فوت شد.

واژه های کلیدی: کودک آزاری | کودک آزاری | اورژانس اجتماعی | آسیب های اجتماعی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs