ترک کردن توافق اقتصادی اوپک تولیدکنندگان نفت

ترک کردن: توافق اقتصادی اوپک تولیدکنندگان نفت کاهش تولید نفت

گت بلاگز اخبار بین الملل مذهب چگونه به سیاست خارجی آمریکا بازگشت؟

ملی‌گرایی که اغلب با واژگان مذهبی بیان می‌شود، یک اصل سازمان‌دهنده کلیدی در سیاست خارجی ترامپ است.

مذهب چگونه به سیاست خارجی آمریکا بازگشت؟

مذهب چگونه به سیاست خارجی آمریکا بازگشت؟

عبارات مهم : خارجی

ملی گرایی که اغلب با واژگان مذهبی بیان می شود، یک اصل شرکت دهنده کلیدی در سیاست خارجی ترامپ است.

به گزارش فرارو، مجله آمریکایی آتلانتیک در یادداشتی به قلم ایما گرین، به بازگشت مذهب به سیاست آمریکا در سال ۲۰۱۷ پرداخت و نوشت: یکی از بزرگ ترین تناقض های ترامپ این است که او به عنوان کم تقواترین مدیر جمهور در حافظه اخیر، غالبا با عینک مذهبی، خوانش خود از دنیا را مطرح می کند. در لفاظی غلوآمیز ترامپ راجع به پایگاه عدم تحمل آمریکا است که تروریست ها کسانی اند که خدا را نمی پرستند، آن ها فوت را می پرستند و آمریکا هم ملتی از مومنان حقیقی هست. این امر در نخستین سفر بین المللی ترامپ به عنوان مدیر جمهور به بیت المقدس، ریاض و رم آشکار بود سفری که صریحا به عنوان تور جهانی ادیان ابراهیمی چارچوب بندی شد.

مذهب چگونه به سیاست خارجی آمریکا بازگشت؟

مذهب در مرکز اهتمام مایک پنس، معاون مدیر جمهور، بوده هست. او در نشست انجیلی فرانکلین گراهام راجع به آزادی بین المللی مذهبی و جلسه سالیانه گروه مسیحیان متحد جهت اسرائیل حضور داشته هست. گروه های مذهبی در یکی از بزرگترین کارها سیاست خارجی سال ۲۰۱۷ نقش مهمی داشتند: تصمیم ترامپ جهت به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا به آنجا.

اولین سال ریاست جمهوری ترامپ قویا نشان داد که ملی گرایی اصل شرکت دهنده مسلط در فهم او از امور جهانی بوده که اغلب با هویت مذهبی نیز آمیخته هست. این تفاوت مهمی با دولت اوباما است دولتی که مایل بود سایر عوامل را به عنوان محرک های مهم تر سیاست خارجی لحاظ کند.

ملی‌گرایی که اغلب با واژگان مذهبی بیان می‌شود، یک اصل سازمان‌دهنده کلیدی در سیاست خارجی ترامپ است.

در پشت صحنه، مکانیسم های مذهب و دیپلماسی مبهم بوده اند. دفتر مذهب و امور جهانی وزارت خارجه، که در دوره جان کری جهت کار با گروه های مذهبی جهانی تاسیس شد به شکل موثری تعطیل شد. مدیر جمهور با حرارت راجع به مسیحیان شکنجه شده است در خاورمیانه صحبت کرد، ولی هنوز معلوم نیست که این گروه ها چه نوع کمک یا کمک ویزایی نظام مند دریافت خواهند کرد.

الیزابت پرودرومو، استاد دانشگاه توفتس گفت: اگر یک چیز جهت متمایز ساختن سیاست خارجی این دولت وجود دارد، آن چیز، تنش های داخلی، تناقضات، تغییرات حاد و غافلگیری ها بوده است.

قوی ترین مدرک تمرکز ترامپ بر مذهب، ادبیات اوست. پیتر منداویل، استاد دانشگاه جورج میسون و عضو گروه سیاست گذاری هیلاری کلینتون در دوره وزارت کلینتون گفت: قطعا سایه هایی از گفتمان سیاسی در گوشه وکنار این دولت وجود دارد که باعث شده است بعضی از مردم مقاله معروف سال ۱۹۹۳ ساموئل هانتیگتون و کتاب بعدی او راجع به برخورد تمدن ها را بیاد بیاورند.

مذهب چگونه به سیاست خارجی آمریکا بازگشت؟

رئیس جمهور مکررا به مذهب جهت توضیح حوادث بزرگ و نقش آمریکا در دنیا اشاره می کند. این صحبت ها لحن غالب و مبهمی دارد: تروریسم “جنگ بین خیر و شر” هست. دشمن های کشور، “افراد را در قفس های فولادی غرق می کنند”. اسلام “از ما متنفر است.”

منداویل گفت: دولت ترامپ اعتقاد است که همکاری عامل دین در افراط گرایی خشونت آمیز از علل ساختاری همچون سیاست، اقتصاد، فساد و نزاع های محلی زیاد است.

ملی‌گرایی که اغلب با واژگان مذهبی بیان می‌شود، یک اصل سازمان‌دهنده کلیدی در سیاست خارجی ترامپ است.

علاوه بر این، دولت ترامپ به پرسشها جهانی دین، وقت پخش بیشتری داده هست. مدیر جمهور مکررا با رسانه های مسیحی که محنت مسیحیان خاورمیانه جهت آن ها نگرانی عمده هست، گفت وگو می کند.

گهگاهی مذهب لحظات تنش آمیز دیپلماتیک بوجود آورده است: در بهار گذشته هنگامی که ترامپ با رجب طیب اردوغان، مدیر جمهور ترکیه دیدار کرد، او جهت آزادی اندرو برونسون، کشیش آمریکایی محکوم به یک سال زندان در ترکیه، فشار آورد. مایک پنس، معاون مدیر جمهور، در یکی از از کنفرانس های مسیحی اعلام کرد “در دولت ترامپ، محافظت از آزادی مذهبی، یک اولویت سیاست خارجی است.”

مذهب چگونه به سیاست خارجی آمریکا بازگشت؟

کریستینا آریاگا، معاون مدیر کمیسیون آزادی بین المللی مذهبی آمریکا گفت: در این دولت با مذهب به عنوان یک حق بشری جهانی و مستقل و غیرقابل تفکیک تعامل می شود. این امر در دولت اوباما وجود نداشت.

حامیان آزادی مذهبی ممکن است جهت خرسندی در دوره ترامپ علت دیگری نیز داشته باشند: همزمان با زیاد کردن تمرکز بر دین جهانی در واشینگتن، نفوذ آنان نیز زیاد کردن یافته هست. مشاوران انجیلی مدیر جمهور به طور خاص و موفقیت آمیز جهت چند اقدام مهم سیاست خارجی ترامپ فشار آوردند. از جمله این اقدامات، انتقال سفارت به بیت المقدس و جابجا کردن نحوه ارسال کمک به مسیحیان خاورمیانه از شرکت ملل به آژانس توسعه بین المللی آمریکا است.

واژه های کلیدی: خارجی | سیاست | آمریکا | آمریکایی | دولت ترامپ | رئیس جمهور | ریاست جمهوری | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs